Wintrex Nedir ?

Wintex Nedir?

Isı Transfer Sıvısı

WINTREX® ısı transfer sıvısının birincil işlevi, su bazlı hidronik ısı transfer sistemlerini donmaya bağlı hasardan korumaktır. Sıvının donması, akışı engelleyerek pompaların, vanaların ve mekanik hareket ile çalışan diğer bileşenlerin zarar görmesine sebep olacaktır. Ayrıca su, donma sonrasında genleşerek hazneleri, boruları ve diğer sistem bileşenlerini kırar. Suyun hacim modülü (sıkıştırılabilirlik ölçütü) 20.000 Bar’dır. Sıkıştırılmış su donmaya ve genleşmeye devam ettikçe, pratik yapı yöntemleriyle sınırlandırılması imkansız olan güçler ortaya çıkar.

Korozyon kontrolü ısı transfer sıvısının en önemli görevlerinden biridir. WINTREX® HVAC ve diğer ısı transfer sistemlerinde yaygın olarak bulunan tüm metalleri korumak amacıyla tasarlanmış “son teknoloji” korozyon inhibitör paketiyle formüle edilmiştir. WINTREX® ısı transfer sıvısının korozyon önleme konusundaki verimi, hem kullanımda, hem de kapsamlı laboratuar testlerinde kanıtlanmıştır.

ISI TRANSFER SIVISI YERİNE ARAÇ İÇİN

ÜRETİLEN ANTİFRİZİ KULLANABİLİR MİYİZ ?

Otomotiv sektörüne yönelik üretilen antifriz sıvılar kısa vadeli olarak daha dar malzeme aralığı için korozyon koruması sağlama amaçlıdır. Bu nedenle bir kaç (2-4) yılda bir yenilenmesi gerekmektedir. Buna karşın WINTREX ısı transfer sıvısı tesisata bir defa doldurulur ve boşaltılmadığı sürece tesisat ömrü boyunca özelliğini korur.

Antifriz HVAC tesisatında tortu ve çamurlaşma yapacağından özellikle pompa gibi hareketli ekipmanlarda kalıcı hasara yol açar. Ayrıca tesisatta bulunan metal, plastik, kauçuk malzemeler ile conta ve salmastralarada zarar verir.
Sonuç olarak, HVAC tesisatında antifriz kullanımı işletme, bakım ve arıza giderlerini arttıracağı gibi yenileme maliyetlerinden dolayı da herhangi bir amortisman süresinden bahsedilemez.

    Bilgi ve Teklif

    Her türlü görüş öneri istekleriniz için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.